Praūžė geriausias savaitgalis Lietuvos drifto istorijoje
2019-04-08

Praūžė geriausias savaitgalis Lietuvos drifto istorijoje

Aurimas „Odi Bakšis“ laimėjo Long Beach mieste

2019-04-08

Aurimas „Odi Bakšis“ laimėjo Long Beach mieste įvykusį pirmąjį „Formula Drift“ etapą, tuo tarpu Aurimas Vaškelis lipo ant aukščiausio Didžiosios Britanijos drifto čempionato (BDC) nugalėtojų pakylos laiptelio. It to nebūtų gana, daugiau kaip 70 Lietuvos drifto pilotų visą šeštadienį šėlo Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome ir taip atidarė daug žadantį šių metų Lietuvos drifto sezoną. Susumuojant, šis savaitgalis Lietuvos driftui buvo iš tiesų įspūdingas.

 

Veiksmas ir pirmos teigiamos žinios prasidėjo jau šeštadienio ryte, kartu su „Autoplius.lt Drift Matsuri“ pradžia. Tobulas oras, minios žiūrovų ir daugiau kaip septynios dešimtys pilotų žvelgė į Kuršėnų autodromo trasą vis dar nesuvokdami, kaip reikės visiems joje išsitekti, tačiau didžiausios organizatorių baimės buvo nuramintos vos tik prasidėjo veiksmas – poriniai važiavimai netruko tapti ketvertukais, o reikalui įsisiūbavus, trasą vienu metu okupavo ir 13 automobilių „traukinys“.

 

„Viskas buvo taip, kaip tik galėjome įsivaizduoti savo gražiausiam sapne, – pasakojo „Autoplius.lt Drift Matsuri“ organizatorius Linas Ramoška. – Turime 5/6 visų šalies drifterių vienoje vietoje, turime svečių iš Latvijos, technikos įvairovė vyrauja nuo tūkstančio eurų žiemos treniruočių automobilio iki 800 arklio galių „PRO“ lygos bolido ir visi jie juda kartu. Ši trasa yra tobula: joje nedyla padangos, tad nereikia stoti jų keisti, o dažni vingiai neduoda jokio pranašumo arklio galioms, tad „Street“ lygos pilotai gali nesunkiai vyti šalies lyderius. Po renginio apklausėme didesnę dalį pilotų ir visi su šypsena veide negailėjo pagyrų šiai šventei. Kartu su visu veiksmu trasoje, turėjome pakankamai laiko išsamiai patikrinti visus automobilius, duodi dalyviams pastabų, ką jie privalo susitvarkyti iki pirmųjų varžybų, tad tai buvo ne tik puikus laikas trasoje, bet ir nauda čempionatui. Pradėjus tokia aukšta nata bus nelengva toliau dalyvius stebinti gerais renginiais, tačiau būtent toks yra mūsų šio sezono tikslas.“

 

„Autoplius.lt Drift Matsuri“ pasibaigus ir dalyviams išjudant namo pasiekė pirmosios žinios iš Didžiosios Britanijos – čia po daug dramos pareikalavusio pasiruošimo startavo Aurimas Vaškelis. Dar prieš mėnesį pilotas galvojo, jog šių metų sezoną teks praleisti, tačiau sirgalių dėka, kaunietis netruko sulaukti paramos, jam buvo paskolintas čempionato lygį atitinkantis automobilis ir ant pečių užgulė atsakomybė nenuvilti visų, patikėjusių jo galimybėmis laimėti.

 

Treniruočių sesija prasidėjo pirmaisiais gedimais – neatlaikė „BMW M3“ pavarų dėžė. Komanda netruko ją pakeisti ir sportininkas grįžo į trasą. Kiek vėliau sekė važiuoklės gedimas, kuris iš pirmo žvilgsnio diktavo varžybų pabaigą, tačiau Aurimas turėjo kiek kitokį planą. Sulaukus tokios paramos ir tokio pasitikėjimo, sportininkas neturėjo teisės pasiduoti, tad jo ir komandos narių dėka, automobilis buvo dar kartą sutvarkytas ir grįžo į trasą prieš pat kvalifikaciją. Pirmu savo važiavimu pelnęs vos 50/100 taškų, Vaškelis rodos turėjo pripažinti, jog fortūna ne jo pusėje, bet vėl gi – atsisakė tai padaryti. Rezultatas – laimėta kvalifikacija, o po kvapą gniaužiančių varžybų ir finalo pakartojimo, Aurimas Vaškelis sėkmingai žengė ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio, dar kartą įrodydamas, jog jam suteiktas pasitikėjimas nenuėjo veltui. Du rimti gedimai, sudėtinga kvalifikacija bei finalo pakartojimas gerokai išvargino, tačiau sėkmingas sezono startas džiugina.

 

Tuo geros naujienos šonaslydžio padangėje nesibaigė. Paskutinė džiugi informacija tėviškę pasiekė iš Jungtinių valstijų. Čia, pirmajame „Formula Drift“ čempionato etape po sudėtingos kovos nugalėjo Aurimas „Odi“ Bakšis. Pakalbintas po finišo, sportininkas neslėpė emocijų – vos prieš dvi savaites jam gimė naujagimis, tad po ilgos pertraukos kartu su juo varžybose negalėjo dalyvauti žmona Amy. Nepaisant įtemptos situacijos, sportininkas sugebėjo susitvarkyti su emocijomis ir sezoną pradeda turėdamas rimtą pranašumą.

 

Pirmi Jungtinėse valstijose, pirmi Jungtinėje karalystėje ir pirmi pradėję sezoną – taip atrodo situacija Lietuvos drifto padangėje. Bendras vaizdas leidžia teigti, jog šis savaitgalis buvo kone geriausias visoje Lietuvos drifto istorijoje.